Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Gorzowskim"

ECDL2.jpgW czasie ferii zimowych, uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista oraz technik logistyk, realizowali szkolenie z zakresu obsługi programu MS EXCEL.

26.02.2018r. kursanci przystąpili do egzaminu potwierdzającego zdobyte umiejętności komputerowe, który odbył się na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Aby zdobyć Certyfikat ECDL, trzeba uzyskać co najmniej 75%.

Do modułu podstawowego B4, przystąpiło 20 uczniów, z czego 19 zdało egzamin. Do modułu zaawansowanego A2, przystąpiło 8 uczniów, a zdało 7. Dwie osoby uzyskały wynik 100 % .

G1.jpg

Certyfikat umiejętności komputerowych nie przypadkiem został nazwany „European Computer Driving Licence” (w tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”), choć w Polsce używamy nazwy „Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”. W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można bowiem śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś prawo jazdy, czyli licencja na prowadzenie samochodu – można bez niego żyć, ale ze wszech miar lepiej je mieć.

Korzyści dla posiadacza certyfikatu ECDL:

• potwierdzenie posiadanych kompetencji,
  • wzrost pozycji na rynku pracy,
  • większa pewność utrzymania zatrudnienia,
  • wzrost mobilności,
  • wzrost szans na rynku pracy w Europie i na świecie.

ECDL opracowano również z myślą o pracodawcach. Jeśli wymóg posiadania certyfikatu ECDL pojawia się w ogłoszeniu o poszukiwaniu pracowników, pracodawca, czy też dział HR, nie muszą tracić czasu na sprawdzanie umiejętności komputerowych kandydatów do pracy, gdyż mogą zawierzyć certyfikatowi.