ŚWIĘTO MATEMATYKI - dzień liczby , 14.03.2024

czwartek, piąta lekcja

Dla każdego uczestnika kupon na niepytanie

za udział w konkursie ocena dobry z wagą 3

(za miejsce I - III - ocena bardzo dobry z wagą 3).

Dyplomy dla zwycięzców, nagrody rzeczowe za zajęcia pierwszego miejsca.

sala konferencyjna

Zgłoszenia do Pani Beaty Kamińskiej, sala 210

SUDOKU

sala 311

Zgłoszenia do Pani Beaty Duliban, sala 311

Salon gier planszowych

czytelnia

Zgłoszenia do Pana Ryszarda Sakowicza,

sala 312

Konkurs zagadek logicznych

Odpowiedzi na zagadki na e-dzienniku do Pani Izabeli Marcinowskiej

OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW, WRĘCZENIE DYPLOMÓW

I NAGRÓD.

ROTUNDA

Przerwa obiadowa

Uczestnicy i chętni uczniowie

Drodzy przyszli maturzyści i uczniowie młodszych klas zainteresowani matematyką!
Przekazujemy serdeczne zapraszenie do uczestnictwa w tegorocznej edycji projektu matematycznego
„Math Dream”.
Udział jest w 100% darmowy, nie wiąże się absolutnie z jakimikolwiek kosztami.
Co dokładnie znajdzie się w tegorocznej edycji:
- filmy z materiału bieżącego dla uczniów liceum obejmujące zarówno treści z zakresu podstawowego jak i rozszerzonego,
- filmy i materiały powtórkowe do matury podstawowej i rozszerzonej,
- webinary maturalne, zajęcia „na żywo” z omówieniem wcześniej zapowiedzianego zagadnienia maturalnego,
podczas których uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi pomysłami.
Po każdym webinarze zostanie udostępniona porcja zadań utrwalających z możliwością samodzielnego sprawdzenia
w oparciu o przygotowany materiał wideo.
- filmy oraz materiały przygotowujące do konkursów i olimpiad matematycznych:
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH,
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik”,
rozważany jest także
konkurs o indeks Politechniki Warszawskiej,
konkurs o indeks Politechniki Gdańskiej,
Olimpiada Matematyczna,
- wspólne rozwiązywanie arkuszy maturalnych ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej popełnianych błędów,
- wiele mniejszych inicjatyw, o których informacje pojawiać się będą sukcesywnie.
link do grupy dla uczniów:

Link bezpośrednio do materiałów wideo dla uczniów:

25 marca 2022r. drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie:

Martyna Hadrysiak (4TE)
Julia Klaś (3TLP)
Alicja Musiał (2TEP)
Damian Stańczak (1TLP)

uczestniczyła w X Lubuskim Konkursie Matematycznym dla Techników, który odbył się w Zielonej Górze, w Zespole Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs objęty był Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty i Honorowym Patronatem Marszałka. Wicekurator Katarzyna Pernal –Wyderkiewicz podkreśliła znaczenie konkursu w promocji matematyki wśród uczniów szkół technicznych.

Możemy się pochwalić miejscem na podium - Martyna Hadrysiak zajęła trzecie miejsce indywidualnie. Gratulujemy Martynie!

Drużynowo zajęliśmy piąte miejsce.

Bardzo dziękuję całej drużynie za zaangażowanie i poświęcony czas!

Izabela Marcinowska

ŚWIĘTO MATEMATYKI - poniedziałek, 14.03.2022

Quiz matematyczny

14.03 (poniedziałek)
sala konferencyjna
5 lekcja

Zespoły dwuosobowe z klasy (może być więcej niż
jeden) z telefonem (jeden na zespół)

Konkurs na pracę plastyczną,której
motywem ma być ciekawe
przedstawienie matematyki
stosowanej w życiu codziennym

Konkurs na pracę plastyczną,której
motywem ma być ciekawe
przedstawienie matematyki
stosowanej w życiu codziennym

Ilość prac z klasy dowolna. Pracą może być
przykładowo plakat lub kolaż.

SUDOKU dla początkujących 14.03 (poniedziałek)
sala 206
Wszyscy chętni
SUDOKU dla zaawansowanych 14.03 (poniedziałek)
sala 210
 Wszyscy chętni
OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW,

WRĘCZENIE DYPLOMÓW

15.03 (WTOREK)
ROTUNDA
Przerwa po 5 lekcji

Uczestnicy i chętni uczniowie

Regulamin konkursu fotograficznego

24 maja 2019r. przyjechali do Zespołu Szkół  pracownicy  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Pani Aneta Zierka przedstawiła bardzo ciekawie ofertę ZUT. Kilka osób zostało obdarowanych małymi upominkami za aktywność w czasie prezentacji zaś każdy uczestnik otrzymał folder ZUT i długopis.

Prodziekan Katedry Fizjologii Roślin i Biochemii

Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński

(nie zrażać się tytułami - to przemiła i bezpośrednia osoba)

zaprosił nas do TAŃCA FUNKCJI.

Bawiliśmy się świetnie - okazuje się, że matematyka jest WSZĘDZIE!

12 marca 2019 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Matematyki w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie.

Święto Matematyki zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca.

W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku.

Rok 2019 to wspaniały moment na rozpoczęcie tej tradycji w naszej Szkole ponieważ CAŁY należy do matematyki! Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw".

Dobrze wpisaliśmy się w tą ideę przygotowując gazetkę z postaciami polskich matematyków Leona Chwistka i Karola Borsuka. Dodatkowo przedstawiliśmy matematyków przyszłości - najlepszych uczniów Zespołu Szkół w służbie Królowej Nauk.

Święto Matematyki’ 2019 uczciliśmy zabawą godną Królowej. W konkursie Sudoku, w kategorii dla początkujących i kategorii mistrzowskiej wzięło udział ponad trzydzieści osób.  Drużyny reprezentujące swoje klasy zmierzyły się w Quizie matematycznym i na finał - w Milionerach Matematycznych. W czytelni stworzyliśmy salon matematycznych gier planszowych. Dwaj Panowie z Technikum stworzyli utwór muzyczny “Matma królowa nauk”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone podczas wielkiego finału na rotundzie Szkoły.