„ICH KOMME AUS POLEN”

"Ich komme aus Polen" to kolejny konkurs wiedzy zorganizowany w naszej szkole przez Młodzieżową Radę Miasta Kostrzyn nad Odrą. Tym razem dziesięcioro uczniów z Zespołu Szkół rywalizowało między sobą w wiedzy o Polsce i Europie w języku niemieckim, czyli języku, który odgrywa ogromną rolę w naszym przygranicznym regionie. Konkurs odbył się 11 kwietnia w sali 150. Dzięki otwartości dyrekcji, która często wspiera wszelkie młodzieżowe inicjatywy, konkurs przebiegł bardzo sprawnie. Kolejno młodzieżowi radni pochylili się nad uzupełnionymi arkuszami i dokonali sprawiedliwej oceny. O ostatecznej klasyfikacji na dane miejsce przesądziły ułamki punktów. A oto lista w kolejności zajętych miejsc:

1. Angelika Żurawska 93 %
2. Kornelia Chabasińska 90 %
3. Katarzyna Tomkowska 85 %
4. Monika Gruszka 83 %
5. Aleksandra Korobczyńska 80 %
6. Bogna Duliban 77 %
7. Katarzyna Pożyczka 72 %
8. Julia Bowitz 70 %
9. Maciej Czarnecki 61 %
10. Weronika Klimaszewska 56 %

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe z rąk Leszka Naumowicza - radnego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz dyrektora naszej palcówki w jednej osobie. Jednak komisja MRM zdecydowała, że to pierwsze cztery miejsca zostaną nagrodzone nagrodami, które z pewnością przybliżą im wiedzę o języku niemieckim i umilą czas wolny.

Dodatkowo młodzieżowi radni pragną podziękować P. Władysławie Kłaptocz - nauczycielce języka niemieckiego za pomoc przy przygotowywaniu arkuszy konkursowych.

Serdecznie zachęcam do brania udziału w konkursach mojej rady, bo naprawdę warto! Oskar Król - Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą.