Międzynarodowy Dzień Ziemi 2017 - 22 kwietnia

“Los naszej planety nie jest nam obojętny” - pod takim hasłem co roku rozpoczyna się 22 kwietnia - dzień, w którym obywatele Ziemi powinni pochylić się nad problemami naszej planety, a są nimi min. problem z degradacją środowiska naturalnego wskutek szybkiego procesu urbanizacji, zanieczyszczenie wszelkich wód, problem zanieczyszczenia powietrza - czyli dobrze nam znany z mediów i własnego podwórka “SMOG” oraz wiele pytań nad właściwym rozwiązaniem pozyskiwania energii elektrycznej, bez której w naszych czasach nie możemy żyć.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Nasza szkoła również ustosunkowuje się do Międzynarodowego Dnia Ziemi. Poniżej umieszczona jest prezentacja multimedialna jednego z uczniów klasy II J - Oskara Król. Poruszany jest w niej problem smogu - jego skutkach zdrowotnych, przyczynach, jak jego sytuacja wygląda w UE oraz na naszym podwórku.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją. Jest ona ważna, gdyż porusza bardzo ważną kwestię, z którą wiele miast w Polsce jak i na świecie wciąż ma problem.

“SMOG - czyli to co nas zabija:” plik w formacie pdf