Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół 2015

Dnia 30.10. 2015r. odbyły się w Naszej Szkole obchody związane z  Europejskim Dniem Języków Obcych. Na ten dzień, jak co roku, zaproszono uczniów i nauczycieli z sąsiednich gimnazjów.

Uczniowie tych szkół zostali poproszeni o przygotowanie strojów prezentujących postaci ze świata kultury wybranych krajów Europejskich. Uczniowie naszej szkoły dostali takie samo zadanie. Ta część uroczystości dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Mogliśmy podziwiać niezwykłą kreatywność, pomysłowość, dystans do siebie i wiedzę uczniów z gimnazjum i naszej szkoły.

Całą uroczystość rozpoczęto śpiewem piosenki „Hallelujah” w dwóch językach- angielskim i niemieckim. Następnie uczniowie gimnazjum i naszej szkoły prezentowali swoje przebrania dając wszystkim możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Ta część uroczystości dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Mogliśmy podziwiać niezwykłą kreatywność, pomysłowość, dystans do siebie i wiedzę uczniów z gimnazjum i naszej szkoły.

Uczniowie gimnazjów i zespołu szkół mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o krajach Europejskich w przygotowanym na tą okazję quizie.

Następnie uczestniczyli oni w grze „scrabble”. Mieli za zadanie utworzyć jak najwięcej słów w języku angielskim i niemieckim.

Ostatnim elementem imprezy był występ uczniów klasy IM, IIj, IIIM i IIIDF. Zaprezentowali oni zabawne scenki sytuacyjne z lekcji języka angielskiego w grupie wielojęzycznej. Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie zarówno na uczniach jak i nauczycielach. Uczniowie wykazali się znakomitym talentem aktorskim, ogromnym poczuciem humoru i znajomością zwyczajów krajów nie tylko Europejskich.

Całości imprezy towarzyszyły również występy dziewcząt z pokazem „zumby”, które dodawały nam wrażeń estetycznych i zabawowej atmosfery.