MARTA GRONCZAKIEWICZ i KRZYSZTOF SZUDERA odebrali STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW

Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015 odbyła się 12 grudnia 2014r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Uczniowie naszej szkoły, Marta z 3 klasy technikum ekonomicznego i Krzysztof z 3 klasy liceum ogólnokształcącego o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym, znaleźli się w grupie 110 uczniów z lubuskich szkół, wyróżnionych Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Przyznaje się je uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem. Uzyskali najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch, wręczając stypendia wyróżnionym uczniom, powiedział: „Dziękuję Wam, że macie odwagę osiągać dobre wyniki w nauce w olimpiadach oraz że wciąż poszukujecie nowych ścieżek rozwoju. Jestem z Was dumny i mam ogromną satysfakcję, że tak liczna grupa młodzieży z województwa lubuskiego otrzymuje nagrody Prezesa Rady Ministrów, którego mam zaszczyt reprezentować.” W uroczystości wręczenia Stypendiów uczestniczyła również poseł RP Krystyna Sibińska.

W ocenie wyróżnionych uczniów Zespołu Szkół idea stypendium Prezesa Rady Ministrów to, jak powiedziała Marta, „świetny pomysł. Świadomość tego, że można otrzymać stypendium motywuje do nauki. Poza tym wyróżnienie spośród tylu uczniów daje oprócz korzyści materialnej, także wielką satysfakcję. Stypendium, które otrzymujemy, możemy zrealizować w dowolny sposób i na dowolny cel . Nikt nas z tych pieniędzy nie rozlicza…”. Krzysztof uważa, że „to nagroda, a jednocześnie motywacja do nauki. Za pieniądze ze stypendium można swobodnie rozwijać swoje pasje.”