Sukces naszych germanistów w skali regionu

Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą był gospodarzem Międzypowiatowego Konkursu Języka Niemieckiego, który odbył się 13 listopada 2014r.

15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujących powiaty: czarnkowsko – trzcianecki, gorzowski, strzelecko – drezdenecki oraz wałecki, zmagało się z zadaniami na poziomie rozszerzonym.

Przedstawicielami naszej szkoły byli zwycięzcy Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego: Alfred Agapitov – kl. I WA, Dobrawa Gumbis – kl. 3 BC, Daniel Paszkowski – kl. 3 TL oraz Natalia Siemaszko – kl. 3 BC.

Część pisemna Konkursu sprawdzała umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, pisanego,  stosowania struktur leksykalno – gramatycznych oraz wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Część ustna była testem praktycznej znajomości języka niemieckiego -  uczestnicy mieli za zadanie wygłoszenie prezentacji na jeden z wylosowanych tematów oraz podjęcie rozmowy z Komisją Konkursową.

Laureatem Konkursu został uczeń naszej szkoły – Alfred Agapitov. Gratulacje!!!

Drugie miejsce zajęła Justyna Polcyn z Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Mieszkowi Migasowi - reprezentantowi powiatu wałeckiego.

W klasyfikacji drużynowej  uczniowie Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą zajęli drugie miejsce. Zaledwie kilka punktów dzieliło ich od zwycięzców.

Wyróżnione osoby otrzymały nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. Pozostali zostali uhonorowani dyplomami.

Uczestnicy Konkursu dostarczyli nam, nauczycielom języka niemieckiego, pozytywnych wrażeń, imponując ambicją oraz znakomitymi umiejętnościami w posługiwaniu się językiem niemieckim.

Wszystkim biorącym udział w Konkursie serdecznie gratulujemy!

Władysława Kłaptocz