Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

22 października 2014r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp.

W Konkursie brali udział uczniowie Zespołu Szkół w Witnicy oraz Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą. Każda ze szkół wyznaczyła po 4 uczestników.

Uczniowie zmierzyli się z zadaniami na poziomie europejskiego standardu biegłości językowej, określanego mianem B2.

Poziom merytoryczny testu nie był łatwy – tym większe słowa uznania dla zwycięzców, którymi okazali się uczniowie naszej szkoły, z czego się bardzo cieszymy.

Oto wyniki Konkursu:

Daniel Paszkowski  kl. III TL - I miejsce,

Alfred Agapitov kl. I Wb - II miejsce,

Dobrawa Gumbis kl. III BC - III miejsce

Natalia Siemaszko kl. III BC - IV miejsce

Konkurs dostarczył naszym uczniom sporo emocji - a przede wszystkim umocnił w nich wiarę we własne możliwości i umiejętności.

Laureaci turnieju będą reprezentować powiat gorzowski w Międzypowiatowym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbędzie się 6 listopada 2014r. w naszej szkole.

Naszym uczniom gratulujemy osiągnięć i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z językiem niemieckim.

Władysława Kłaptocz