Kolejne spotkanie w Trebnitz

W dniach 02-09.11.2013r. sześć uczennic z naszej szkoły wzięło udział w kolejnym spotkaniu w zamku w Trebnitz. Podczas pierwszych czterech dni, razem z młodzieżą z Seelow oraz OHP w Lubsku i Krośnie Odrzańskim uczestniczyli w warsztatach fotografii, redagowania książek oraz pieczenia ciast. Efektem końcowym spotkań będzie wydanie książki kucharskiej, ilustrującej  rok pracy młodzieży uczestniczącej  w projekcie oraz nawiązanie do weekendowych spotkań w kawiarni „Kaffee zum Glück - Kawa na szczęście”.

Oprócz tego uczestnicy podsumowali efekty wakacyjnej pracy w kawiarni, wymienili się doświadczeniami zdobytymi podczas pracy z klientami oraz wzięli udział w zajęciach z animacji językowej.

Zwieńczeniem całorocznej pracy w kawiarni była wycieczka do Rzymu. Przed wyjazdem młodzież przygotowała trasę wycieczki oraz zebrała informacje na temat najważniejszych zabytków.

Uczestnicy projektu  zwiedzili m.in. ruiny Imperium Rzymskiego, Plac i Bazylikę Św. Piotra, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie. Poznali także włoską mentalność oraz regionalne przysmaki.

Po powrocie,  uczniowie przygotowali w Trebnitz spotkanie dla rodziców oraz osób zaangażowanych w realizację projektu. Rodzice wspólnie z koordynatorem Panią Beatą Rauch zwiedzili Zamek, poznając jego historię. Podczas tej inicjatywy uczestnicy serwowali kawę oraz ciasta, a także przedstawili prezentacje dotyczące każdego warsztatu przeprowadzonego w ramach projektu oraz wycieczki do Rzymu.

Polsko-niemiecka inkluzyjna firma uczniowska „Kaffee zum Glück - Kawa na szczęście” jest projektem pedagogicznym realizowanym w Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz w Niemczech finansowanym przez Ministerstwo ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży w ramach Funduszu Innowacyjnego.