Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół 2013

11.10. 2013 r. w naszej szkole obchodziliśmy kolejny Europejski Dzień Języków, dzień mający zachęcić do nauki języków obcych oraz uczyć przełamywania barier w posługiwaniu się nimi.

Tego dnia klasy prezentowały wylosowane wcześniej kraje europejskie. Nie zabrakło im oryginalnych pomysłów, co zostało docenione przez komisję konkursową.

Jak co roku, do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych młodszych kolegów- uczniów Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, a to za sprawą nowych uczestników konkursu – gimnazjalistów ze Słońska oraz Górzycy.

Każdą szkołę reprezentowały dwa zespoły: języka angielskiego i niemieckiego, w towarzystwie kibiców. Na początku imprezy zarówno dyrekcja, nauczyciele, goście, jak i uczniowie naszej szkoły zostali powitani w trzech językach: angielskim, niemieckim i – co jest kolejną nowością – bułgarskim.

Po tych słowach uczestnicy spotkania przystąpili do zmagań konkursowych. Drużyny miały za zadanie prezentację wcześniej przygotowanych żartobliwych scenek sytuacyjnych, rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, rozwiązanie zagadek słowotwórczych, które następnie były sprawdzane i oceniane przez naszych ekspertów ds. języków obcych.

Zarówno na zawodników, jak i niebiorących udziału w zawodach czekał słodki poczęstunek, a przerwy miedzy konkurencjami uatrakcyjniały pokazy zumby w wykonaniu naszych koleżanek, chociaż nie tylko… .

Po zakończeniu imprezy gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić naszą szkołę w towarzystwie uczniów kl. IV TE i IV TH.

Nie było nikogo, kto by narzekał na nudę czy brak atrakcji, dlatego ten dzień będziemy pamiętać długo.

Kacper Neumann & Iwo Germanow