Europejski Dzień Języków 2017

„Miła atmosfera, dobra organizacja, kreatywne i zabawne  zadania” – to tylko niektóre opinie uczestników o Konkursie Języka Niemieckiego i Angielskiego, który odbył się w Zespole Szkół 13.października 2017r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.

W konkursie uczestniczyli reprezentanci klas językowych, podzieleni na czteroosobowe, niemiecko-  lub anglojęzyczne drużyny.

W I etapie konkursu drużyny musiały przygotować prezentacje lub rozwiązać zadania, rozmieszczone na poszczególnych stanowiskach konkursowych. Do zadań tych należało m. in. przygotowanie plakatu w formie multimedialnej, promującego naukę języków obcych, sformułowanie sloganu reklamowego wylosowanego produktu,  prezentacja znanej osobistości europejskiej, przyporządkowanie znanych symboli do krajów europejskich.

Podczas II części konkursu, która odbyła się w  rotundzie szkolnej, każda z drużyn zaprezentowała jury oraz zebranej publiczności swoje prace.

Świetną zabawę zagwarantowały wszystkim klasy 2J i 1J, które przygotowały występy wokalne oraz klasa 3J, która w krótkim przedstawieniu o kulturze krajów niemieckojęzycznych  zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie.

Zarówno w kategorii grup niemiecko-  jak też anglojęzycznych zwyciężyła drużyna kl. 3J w składzie:

grupa niemieckojęzyczna – O. Król, B. Hereda,  A. Żurawska,  K. Pożyczka,
grupa anglojęzyczna -  K. Chabasińska, M. Grabarski, B. Krupa, A. Korobczyńska

W grupie drużyn anglojęzycznych II m. zdobyła

kl. 1J – Z. Budynek, A. Der, Sz. Krysiński, S. Krupowicz, a III m. zajęła kl. 2J – N. Wojna, V. Chilińska, M. Filipowicz, K. Kaczyńska.

W grupie niemieckojęzycznej II m. zajęła kl.2J – K. Grzyb, K. Czarnecka,

I. Matuszewska, K. Korzik, a III m. kl. 1J – A. Robota, A. Orbach, O. Leśków, A. Borysewicz.

Konkursy przedmiotowe stanowią nie tylko okazję do sprawdzenia swojej wiedzy, lecz dają również możliwość przełamania  rutyny szkolnej . Cieszymy się, że konkurs językowy sprawił uczestnikom tyle radości i mamy nadzieję, że zmotywował ich do dalszej pracy nad pogłębianiem wiedzy o językach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!
… i czekamy na Was podczas kolejnego konkursu!

Zespół Języka Niemieckiego
Zespół Języka Angielskiego