Wycieczka zawodowa do ICT Poland

12 Października odbyła się całodniowa wycieczka zawodowa do firmy ICT Poland. Uczestniczyła w niej cała 2 klasa technikum logistycznego wraz z opiekunami Martą Graczyk i Bożeną Włodarczak.

Uczniowie w towarzystwie przedstawiciela ICT Poland zobaczyli cały proces produkcji i magazynowania. Zapoznali się z transportem zewnątrz i wewnątrz zakładowym, funkcjonowaniem rynku zbytu i zaopatrzenia, prawidłowym przebiegiem procesu ekologistyki i recyklingu oraz uzmysłowili sobie, jakie wyzwania stawia przed nimi rynek pracy.

Młodzież miała za zadanie m.in.: odpowiedzieć na pytania dotyczące firmy, określić stany magazynowe i produkcyjne, scharakteryzować niemiecki rynek zbytu.  Należy zaznaczyć, że uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w wycieczce, zadając dużo pytań dotyczących ich pracy w tej firmie.

Stworzyło to uczniom okazję nie tylko do poznania funkcjonowania firmy od wewnątrz, używania słownictwa logistycznego, ale dało również możliwość zobaczenia, jak w praktyce wygląda praca logistyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Na koniec na wszystkich uczestników czekała niespodzianka. Zwiedzający otrzymali pakiet wyrobów gotowych.

Marta Graczyk
Bożena Włodarczak