Dzień Otwarty

28 kwietnia br. w szkole odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu uczniowie klas gimnazjalnych z Kostrzyna nad Odrą i okolicznych miejscowości mieli okazję odwiedzić mury naszej szkoły i zapoznać się z ofertą edukacyjną.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół przygotowali fantastyczne stoiska przedstawiające różne rodzaje szkół oraz profile. I tak uczniowie z gimnazjów mogli zobaczyć co czeka na nich gdy wybiorą Technikum Hotelarskie, Ekonomiczne czy Logistyczne. Goście mogli się także zapoznać z profilami licealnymi: biologiczno-chemicznym, matematyczno-fizycznym, dziennikarsko-filmowym i językowym. Chłopcy i dziewczęta z klas zawodowych prezentowali swoje przyszłe zawody, można było uczesać manekina czy pobawić się narzędziami ślusarskimi. Zaprezentowano także nowy zawód w Branżowej Szkole I stopnia, który pojawi się w ofercie szkoły już we wrześniu 2017 roku.

„Hotelarz” przygotował prawdziwy pokój hotelowy, dziewczyny z „Ekonomika” świetną prezentację pt. ”Dzień z życia ekonomika”, a „Logistyk” zabawę w układanie chusteczek na prawdziwej palecie.

Klasa reprezentująca profil biologiczno-chemiczny wystawiła mikroskopy, przez które można było spojrzeć na pantofelka, preparaty z żabkami i mnóstwo innych atrakcyjnych przedmiotów. Nie zabrakło także eksperymentów chemicznych.

Na najwyższym piętrze szkoły na uczniów czekały trójkąty, graniastosłupy, a także roboty. To był prawdziwy kąsek dla fanów matematyki i fizyki.

Uczennice opiekujące się stoiskiem dziennikarsko-filmowym przedstawiały zalety tego profilu. Można u nich było zapoznać się z ciekawą literaturą i zobaczyć różne prace.

Stoisko językowe przyciągało uwagę już z daleka. Babeczki z flagami amerykańską i brytyjską pachniały na całym piętrze. Ale zaraz zaraz, nie łatwo było je dostać. Trzeba było rozwiązać przygotowany przez uczennice quiz dotyczący wiedzy o krajach anglojęzycznych. Można tam było także spotkać królową Elżbietę II z lat młodości oraz zobaczyć różne, ciekawe akcesoria związane z Wielką Brytanią i USA.

Nie zabrakło także drużyny harcerskiej, uczennic tańczących Zumbę i zespołu wokalnego. Nasza szkoła otwiera także możliwości dołączenia do tych przedsięwzięć. Spotkać można było także osoby przedstawiające projekt Translimes, który niezwykle podnosi atrakcyjność szkoły.

Można było także porozmawiać z Paniami reprezentującymi kostrzyńskie firmy, w których nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe.

Nad całym przedsięwzięciem od początku do końca dumnie czuwał samorząd uczniowski dbając o to by każde ze stoisk zostało odwiedzone i by każdy miał pamiątkową fotkę.

Podsumowując, to był bardzo przyjemny dzień z mnóstwem atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli. Pozostaje nam tylko czekać na Was – drodzy gimnazjaliści. Zapraszamy w nasze szkolne progi! A wszystkich czytających zachęcamy także do obejrzenia fotorelacji.

Ewa Strong
Aleksandra Mleczek