Uczennice klasy ITE - Nikola i Karolina zdominowały konkurs wiedzy o krajach ościennych!

We wtorek 25 kwietnia 2017 r. nastąpił długo oczekiwany finał konkursu wiedzy o krajach ościennych, organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Kostrzyn nad Odrą. Przypomnijmy: 7 kwietnia w Gimnazjum Nr1, Gimnazjum Nr2 i Zespole Szkół w Kostrzynie nad Odrą odbyły się eliminacje. Celem eliminacji było wyłonienie uczniów, którzy zmierzyli się w wielkim finale, który odbył się w "Kinie za Rogiem"! Radni młodzieżowi w ten sposób chcieli nagrodzić rówieśników, a także dać czas komisji na sprawdzenie testów, które okazały się o wiele trudniejsze niż poprzednie.

W pierwszym etapie zmierzyło się niemal 50 uczniów, spośród których wyłoniono finałową szesnastkę. "Naszym celem było wyrównanie szans udziału uczniów z kostrzyńskich gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej oraz wyłonienie najlepszych do finału. Dlatego też kolejny konkurs wiedzy o krajach ościennych podzieliliśmy na dwa etapy. Wcześniej zdarzało się, że uczniom nie pasowało miejsce konkursu, zatem tym razem to my przyszliśmy do nich - zdradza Bartłomiej Suski, koordynator Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą - I  w tym miejscu pragnę podziękować dyrekcjom szkół za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia - I etap odbywał się w tym samym czasie we wszystkich trzech szkołach, zaangażowani więc byli wszyscy młodzieżowi radni wspierani przez grono pedagogiczne, co było niezłym wyzwaniem!" Warto podkreślić, że w obu etapach pytania były układane przez radnych, oni też przygotowali arkusze z pytaniami i promowali swój konkurs. W pierwszym etapie na uczestników czekały gadżety przygotowane przez Miasto Kostrzyn nad Odrą, które od początku istnienia młodzieżowej rady wspiera jej inicjatywy.

Drugi etap odbył się w KCK Kręgielnia, gdzie uczestnicy musieli się zmierzyć z dużo trudniejszym testem. Dla niektórych była to wprost przepaść i dość powiedzieć, ze o ile pierwszy test najlepsi oddali już po 10 minutach to nad finałowymi pytaniami głowili się już dwa razy dłużej. Po oddaniu ostatniego arkusza uczestnicy udali się do "Kina za rogiem", gdzie mogli obejrzeć wybrany przez siebie film. Młodzieżowa Rada chciała w ten sposób nie tylko nagrodzić finalistów, ale także dać czas komisji konkursowej na sprawdzenie odpowiedzi. Po seansie każdy z uczestników dostał tabliczkę czekolady a na najlepszą trójkę czekały nagrody rzeczowe. "Poziom finału był naprawdę wysoki a między uczestnikami nie było dużych różnic, czasami o kolejności decydował jeden mały błąd - podsumował konkurs B. Suski - to świadczy tylko o tym, że kostrzyńska młodzież ma naprawdę dużą wiedzę o krajach ościennych.

Ostateczna klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco: I miejsce - Nikola PAWLUCZUK (ZS), II miejsce - Karolina FAŁAT (ZS) i III miejsce Hubert KONIECZNY (Gimnazjum nr 1) Gratulujemy zwycięzcom!!!