Konkurs "JA TITAN"

t2.jpg  Od listopada 2016r. Ekonomiści z drugiej i trzeciej klasy wzięli udział w edukacyjnym programie „Zarządzanie firmą”, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości a Patronem honorowym Ministerstwo Finansów.

Program realizowany był na bazie symulacji komputerowej JA TITAN. Celem gry było prowadzenie własnej wirtualnej firmy w symulowanej rzeczywistości rynkowej. Na podstawie otrzymywanych informacji uczestnicy musieli podejmować decyzje obejmujące cenę, produkcję, marketing, inwestycje i rozwój oraz wydatki na cele prospołeczne. Zdarzały się również bankructwa, które eliminowały drużynę z dalszej gry. W trakcie gry uczniowie przekonali się o przydatności, a wręcz konieczności posiadania wiedzy teoretycznej do podejmowania trafnych decyzji gospodarczych, prowadzących drużynę do zwycięstwa. Kolejną trudnością była anglojęzyczna wersja programu, co dało uczniom dodatkowe korzyści – wzmocnienie słownictwa zawodowego w języku angielskim.

Od 12 grudnia zaczęły się rozgrywki międzyszkolne podczas zorganizowanego przez Fundację „Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2017”. Z naszej szkoły zgłoszonych zostało 13 zespołów dwuosobowych. Do pierwszej rundy konkursu wystartowało 1305 zespołów z całej Polski. Do drugiej rundy przeszło 847 zespoły, a do trzeciej 709. Trzecia runda zakończyła się 10.02.2017r. Z naszej szkoły starczyło cierpliwości czterem zespołom, które dzielnie walczyły do końca (III runda wymagała podjęcia aż 10 decyzji codziennie od poniedziałku do piątku przez 2 tygodnie). Do IV rundy (ćwierćfinał) przeszły 192 zespoły. Tym razem naszym uczniom nie udało się …. ale na pewno wystartujemy w przyszłym roku.

Dyplom za udział w konkursie otrzymali:

Klasa 2 TE: Beata Czerniecka, Eliza Januszewska, Alicja Chruszcz, Marlena Korzeniewska

Klasa 3 TE: Paweł Potaniec, Bartosz Lewko, Jakub Przybysz, Agata Paprocka

t1.jpg"Titanowcy" – Dziękuję za udział w grze !

Monika Kardas

t3.jpg