Konkurs "Akademia Księgowego"

01k.jpg16 stycznia 2017r. odbył się etap szkolny 9 edycji Turnieju Talentów „Akademia Księgowego”, organizowanego przez ZSE im. S. Staszica w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski w Poznaniu.

Z naszej szkoły wzięło w nim udział 12 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista (klasa 3 i 4). Etap szkolny to 50 trudnych pytań testowych jednokrotnego wyboru, gdzie za błędną odpowiedź są punkty ujemne. Tematyka konkursu jest zgodna z podstawą programową dla kwalifikacji A.36. Tym razem w konkursie wzięło udział aż 837 uczniów z 46 szkół z 4 województw, dlatego tym milej mi zakomunikować, że uczeń klasy 4TE Szymon Trojanowski zakwalifikował się do  II etapu, który odbędzie się 27.02 w Poznaniu w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział  Wielkopolski. Na kolejnych miejscach w etapie szkolnym uplasowali się Michał Horodeczny oraz Dominika Świderska z klasy 4TE.

Wysokie lokaty zajęli również uczniowie klasy 3TE Jakub Przybysz, Marzena Lenarczyk oraz Agata Paprocka a trzeba podkreślić, że ich „przygoda” z rachunkowością trwa dopiero jeden semestr.

02k.jpg

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników a za Szymona trzymamy kciuki i życzymy powodzenie w dalszej części rywalizacja.

Koordynatorem konkursu była Katarzyna Dziadosz.