Nasi uczniowie powodem do dumy

Finał III Międzypowiatowego Konkursu Języka Niemieckiego, który odbył się 16 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 4 RCKU w Wałczu został uwieńczony sukcesem uczniów naszej szkoły - a to za sprawą zwyciężczyni konkursu Moniki Gruszki
z klasy 2M oraz Bartosza Heredy z klasy 2J, który zajął III miejsce w kategorii liceum.

Dwa czołowe miejsca w grupie 23 finalistów reprezentujących powiaty: czarnkowsko-trzcianecki, strzelecko-drezdenecki, wałecki i gorzowski, to niewątpliwie ogromna satysfakcja dla uczestników ale także wielki zaszczyt dla Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą.

Na nieoficjalne I miejsce w kategorii szkół oraz II miejsce w kategorii powiatów zapracował również wysokim wynikiem Alfred Agapitov z klasy 3Wb.

Konkurs składał się z testu sprawdzającego umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i pisanego, części leksykalno-gramatycznej, elementów realioznastwa krajów niemieckojęzycznych oraz wypowiedzi i dyskusji na jeden z dwóch wylosowanych tematów.

W czasie oczekiwania na wyniki Organizatorzy konkursu zapewnili uczestnikom i opiekunom grup udział w ciekawym wykładzie historyczno-krajoznawczym ,,Ziemie Pojezierza Wałeckiego w obliczu okupacji niemieckiej”.

Starostwo Powiatowe w Wałczu, pełniące patronat honorowy nad konkursem, ufundowało zwycięzcom nagrody.

Gratulujemy sukcesów!

Władysława Kłaptocz