Wycieczka logistyczna do Berlina

Dnia 13 października 2016 roku odbyła się międzynarodowa wycieczka zawodowa do stolicy Niemiec, którą poprzedziły lekcje z logistyki,  na które uczniowie przygotowywali prezentacje na temat logistyki miejskiej Berlina. Uczestniczyła w niej cała 4 klasa technikum logistycznego wraz z opiekunami- Martą Graczyk, Małgorzatą Bączkowską i Bożeną Włodarczak.

Uczniowie mieli za zadanie zorganizować wycieczkę, kupić bilety, porozumieć się w miejscach zwiedzania (ZOO, lotnisko, Muzeum Techniki i Nauki, Alexander Platz, Brama Brandenburska).  Należy zaznaczyć, że uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w przedsięwzięciu.

Stworzyło to uczniom okazję nie tylko do poznania funkcjonowania transportu miejskiego dużego zagranicznego miasta czy używania języka niemieckiego, dało również możliwość zobaczenia, jak działają całe zintegrowane systemy drogowe, kolejowe i lotnicze.

Marta Graczyk
Bożena Włodarczak