Modernizacja
kształcenia zawodowego

Rozwój szkolnictwa zawodowego
NUKLEON W GRZE

Po przerwie letniej piłkarze ręczni województwa lubuskiego rozpoczęli zmagania w sezonie 2016/2017. Bardzo dobrze wystartowali w lidze młodzicy Nukleonu wygrywając na własnym boisku z utytułowanym i zawsze silnym zespołem UKS Miś Gorzów Wlkp. Chociaż zespół z Gorzowa,  aktualnie ósma drużyna w Polsce, postawiła dla nas twarde warunki, to my zasłużenie wygraliśmy 17:14.

Już w pierwszej akcji goście rzutem z dystansu wyszli na prowadzenie 1:0. Nasza odpowiedź była błyskawiczna. Michał Papiernik po indywidualnym zagraniu uwolnił się od obrońców i pewnie wyrównał wynik spotkania. Kolejnych piętnaście minut to koncert gry naszych zawodników w obronie. Miś praktycznie ani razu nam nie zagroził, nie zdobywając żadnej bramki. Jeżeli nawet wypracował sobie sytuację rzutową to na posterunku był nasz bramkarz  Dominik Stańczak. W ataku  poczynaliśmy sobie trochę gorzej. Zbyt duża nerwowość w naszych poczynaniach spowodowała że w tym czasie zdobyliśmy jedynie pięć bramek, ale i tak wynik 5:1 był dla nas bardzo korzystny. Miś rzucił się do odrabiania strat. W dwudziestej minucie rzucili bramkę na 5:2 i wtedy decyzje sędziów doprowadziły do nerwowej końcówki pierwszej połowy. Po dość kontrowersyjnych decyzjach sędziowie wykluczyli z gry dwóch naszych najlepszych zawodników. Przez dwie minuty graliśmy w podwójnym osłabieniu i fakt ten wykorzystał przeciwnik. Miś dorzucił dwie bramki i na minutę przed końcem pierwszej połowy wygrywaliśmy zaledwie 5:4. Na szczęście na trzy sekundy przed syreną ze skrzydła efektowną bramkę zdobył Michał Piekutowski.

Druga połowa rozpoczęła się od uważnej gry z obu stron . Do 32 minuty bramki padały na przemian a nasza drużyna utrzymywała trzy bramkową przewagę. I wtedy nastąpił w  naszym zespole przestój. Chociaż dochodziliśmy do sytuacji bramkowych, to raziliśmy skutecznością. Miś rzucił pięć bramek z rzędu i po raz pierwszy na 11 minut przed końcem meczu wyszli na dwubramkową przewagę. Po czasie na żądanie trenera, nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku rzucając z rzędu cztery bramki. I chociaż po raz kolejny wyszliśmy na prowadzenie 12:10 wynik był cały czas otwarty. Miś na pięć minut przed końcem meczu zdołał jeszcze doprowadzić do wyrównania 12:12, ale ostatnie zdanie zdecydowanie należało do nas. Znowu nasza obrona z Michałem Moczulskim w roli głównej zagrała znakomicie, co pozwoliło wyprowadzić zabójcze kontry. Skutecznie zamieniał je na bramki Miłosz Radziukiewicz który ustalił wynik końcowy na 17:14. Wiele emocji i bardzo ważna wygrana w pierwszym meczu rozgrywek .  Oby tak dalej.

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (6),  Piekutowski Michał (5) , Moczulski Michał, Radziukiewicz Miłosz (5), Szeląg Szymon (1), Burzyński Krzysztof, Stańczak Dominik, Sebastian Jabłoński, Sulmiński Mateusz, Ogorzałek Filip, Baszyński Piotr, Sulik Jakub, Sęsoła Maciej, Gera Fabian, Kościelski Jakub, Sienkiewicz Damian,  trenerzy – Marek Zatylny, Jarosław Frieske.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Wymarzone rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Wygrana z tak silną drużyną ustawia nas w bardzo dobrej sytuacji . Zawsze mecze z Gorzowem były bardzo zacięte, ale tak naprawdę od niedawna stawiamy dla nich trudne warunki. Moi zawodnicy uwierzyli że nawet z tak utytułowaną drużyną można grać skutecznie. Najbardziej jestem zadowolony z działań obronnych. Wszyscy zagrali  w obronie  praktycznie bezbłędnie zostawiając na parkiecie serducho. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz bramkarz Dominik. Taka postawa wynikała po części z działań obrońców. W ataku natomiast było różnie. Na początku było widać nerwowość w poczynaniach . Z każdą minutą jednak ona ustępowała i akcje były coraz bardziej płynne. Niestety przydarzył się nam przestój i to w pod koniec meczu. Musimy jeszcze nad tym popracować, aby unikać takich sytuacji. Bardzo dobrze, że chłopcy wytrzymali presję do końca i w najważniejszym momencie zagrali bezbłędnie. W imieniu swoim i drugiego trenera Jarka Frieske dziękuję zawodnikom za walkę”.

Rozpoczęty sezon dla Nukleonu zapowiada się na przełomowy. Już teraz naszym największym sukcesem jest zgłoszeniem do rozgrywek wojewódzkich aż czterech drużyn. Zapisujemy się na stałe w mapie sportowej miasta . W województwie natomiast stajemy się silny ośrodkiem piłki ręcznej, reprezentując na wielu parkietach Kostrzyn nad Odrą i jego mieszkańców.  Nie byłoby to możliwe , gdyby obok twórczej pracy młodych zawodników nie wspierały nas instytucje i ludzie nam przychylni.

Za okazałą pomoc dziękuję dla  Burmistrza  Kostrzyna nad Odrą  Andrzeja Kunta, Dyrektora Zespołu Szkół Leszka Naumowicza ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA  .”.