Dzień Sportu

22 czerwca br. w naszym Zespole Szkół odbył się Dzień Sportu. W tym roku dopisała nie tylko pogoda ale również uczniowie i dobre humory.

Tuż po spotkaniu z wychowawcami w klasach uczniowie udali się w okolice boiska piłkarskiego, gdzie przywitał ich dyrektor Leszek Naumowicz, który zachęcił wszystkich do aktywnego udziału w imprezie. Po oficjalnym otwarciu Dnia Sportu wszyscy przystąpiliśmy do wspólnej rozgrzewki, którą przeprowadziły uczennice naszej szkoły – Ewelina Pietrucka, Monika Kisielewicz oraz Natalia Kobylarz. Punktualnie o godzinie 9:00 wyruszyliśmy na trasę liczącego około 2 km biegu rekreacyjnego pobliskimi ulicami. Choć bieg nie był klasyfikowany a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat, jabłko i wodę to dodatkowo każdy biegacz brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród  w postaci sprzętu sportowego oraz  voucherów . Po chwili odpoczynku zmierzyliśmy swoje siły w nietypowych konkurencjach, gdzie każda drużyna miała do wykonania m.in. bieg w worku, toczenie opony samochodowej czy jak najszybciej dotrzeć na metę z jajkiem. W tym czasie ruszyły rozgrywki siatkówki plażowej, gdzie pośród siedmiu zespołów najlepsza okazała się klasa matematyczno-fizyczna. Podczas imprezy można było również zmierzyć się przy stole pingpongowym z Justyną Rozenblut - srebrną medalistką województwa lubuskiego a zarazem uczennicą naszej szkoły. W ten właśnie sposób rozpoczęliśmy wakacje aktywnie! Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Serdeczne podziękowania dla sponsorów nagród którymi byli: firma Best-Buty, myjnia samochodowa AutoMax Benedykt Smętkowski, Salon Rowerowy SCOTT, dyplomowany kosmetolog Magdalena Tańska. W organizację zaangażowała się również Młodzieżowa Rada Miasta Kostrzyn nad Odrą, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Kostrzynie nad Odrą oraz Miasto Kostrzyn nad Odrą.