Na naukę nigdy nie jest za późno

,, Not too late to learn”

,,Man lernt nie aus”

,,Na naukę nigdy nie jest za późno”

Powiedzenie, że na naukę nigdy nie jest za późno, wcielają w życie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kostrzynie nad Odrą, uczestnicząc w organizowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie kursach: języka angielskiego i języka niemieckiego.

Uczennice liceum ogólnokształcącego kl. I M – Kamila Drużga, Maria Kecman, Monika Gruszka oraz uczeń kl. IJ – Oskar Król, dzielą się swoja wiedzą i zdobywają nowe doświadczenia w pracy z seniorami w charakterze lektorów, pod czujnym okiem nauczycieli: mgr Władysławy Kłaptocz i mgr Magdaleny Musiał.

Dla uczestników kursu nauka języka Szekspira i Goethego ma wymiar czysto praktyczny – możliwość porozumienia się z najbliższą rodziną przebywającą za granicą, plany wakacyjne oraz po prostu, przyjemność.

Innym pozytywnym aspektem uczestnictwa w zajęciach jest oderwanie się od rutyny dnia codziennego, okazja do spotkań w gronie przyjaciół – czyli ogólnie rzecz biorąc – pozytywna aktywizacja. A to wszystko za sprawą naszych wspaniałych uczniów, którzy swoją pasją i zaangażowaniem obalają mit, iż języka obcego można nauczyć się tylko w młodym wieku.