"Turniej Talentów - Akademia Księgowego"

AK.jpg

11 stycznia 2016r. odbył się etap szkolny Turnieju Talentów „Akademia Księgowego”, organizowanego przez ZSE im. S. Staszica w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski w Poznaniu.

Z naszej szkoły wzięło w nim udział 18 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista (klasa 3 i 4).  Etap ten składał się z 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru (trudnością były punkty ujemne za błędne odpowiedzi). Tematyka konkursu jest zgodna              z podstawą programową dla kwalifikacji A.36.

W konkursie wzięło udział 651 uczniów z 41 szkół z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.                Do kolejnego etapu zakwalifikowano 74 uczniów z najlepszymi wynikami.

I miejsce w etapie szkolnym zajęła uczennica klasy 4 TE Marta Gronczakiewicz, która uplasowała się na 141 miejscu spośród wszystkich uczestników Turnieju.

II miejsce zajął uczeń klasy 3 TE Michał Horodeczny , a III miejsce Adrianna Matuszewska z klasy 4 TE. Ponadto wyróżnieni zostali: Katarzyna Chochłacz oraz Szymon Trojanowski.

Koordynatorem konkursu były: Monika Kardas i Katarzyna Dziadosz.