II Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 3 grudnia 2015r., dwoje uczniów naszej szkoły reprezentujących Powiat Gorzowski– Weronika Skok (kl. IIJ) oraz Adrian Nasarzewski (kl.IIIM) wzięło udział  w finale

II Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w Strzelcach Krajeńskich. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Komisja sprawdzała poziom opanowania języka pod względem poprawności, bogatego zakresu słownictwa, struktur gramatycznych, wymowy oraz płynność wypowiedzi. Ponadto, finaliści mieli za zadanie wykazać się dużą wiedzą z zakresu kultury krajów angielskiego obszaru językowego. Dodatkowymi elementami podlegającymi ocenie w części ustnej były: wypowiedź zgodna z poleceniem, rozwinięcie tematu poprzez dobór odpowiednich argumentów, umiejętność obrony swojego stanowiska. Powyższe umiejętności naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione i uwieńczone sukcesem. Adrian Nasarzewski uzyskał tytuł laureata zajmując III miejsce w kategorii indywidualnej. Natomiast drużynowo, reprezentanci naszej szkoły zdobyli II miejsce.

Gratuluję Weronice i Adrianowi  i życzę im dalszych sukcesów

Magdalena Musiał