Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Sulęcinie

Dnia 09 grudnia drużyna dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w  I Mikołajkowym Turniej Piłki Siatkowej, który odbył się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

W rozgrywkach wystąpiły również zespoły z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Witnicy, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

Turniej otworzyła dyrektor sulęcińskiego liceum Aleksandra Jasicka oraz Starosta Sulęciński Patryk Lewicki. W przerwach między rozgrywkami zawodnicy brali udział w konkursie rysunkowym  na turniejowy herb drużyny, nauce pakowania świątecznych prezentów oraz wspólnym tańcu zumba.

Turniej został rozegrany równolegle na dwóch boiskach. Na jednym grali chłopcy na drugim dziewczęta. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25pkt.

W kategorii dziewcząt turniej zakończył się zwycięstwem naszego Zespołu Szkół, II miejsce zajęła drużyna I LO w Sulęcinie a III miejsce drużyna Gimnazjum z Sulęcina.

W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna z ZSLiZ w Sulęcinie, II miejsce I LO w Sulęcinie, III miejsce gimnazjum w Sulęcinie i IV miejsce ZS z Witnicy.

Na koniec zmagań organizatorzy zadbali o to by żaden z uczestników nie wyszedł bez nagrody. Drużyny otrzymały pamiątkowe, pięknie wykonane dyplomy oraz puchary. Ostatnim akcentem było przyznanie wyróżnień indywidualnych, które otrzymały m.in. uczennice naszej szkoły: Martyna Błażek oraz Karolina Kępa.

Skład drużyny:

Błażek Martyna, Czarna Oliwia, Chabasińska Kornelia, Kępa Karolina, Marszałek Patrycja, Gruszecka Klaudia, Och Natalia oraz Madej Paulina.

Klaudia Kobydecka