Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

21 października 2015 r. w I liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów w województwie lubuskim. W gronie 110 wyróżnionych uczniów ze szkół naszego województwa znalazły się reprezentantki Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą: Marta Gronczakiewicz – uczennica 4 klasy Technikum Ekonomicznego i Agnieszka Buczkowska – uczennica 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazali się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

W trakcie gorzowskiej uroczystości Wojewoda Lubuski Pani Katarzyna Osos, doceniając wysokie wyniki w nauce lubuskich uczniów, złożyła gratulacje, zarówno młodzieży jak i ich nauczycielom i rodzicom. Szczególne podziękowania Pani Wojewoda przekazała stypendystom za zaangażowanie i poświęcenie w zdobywaniu wiedzy. Uczniowie otrzymali również życzenia rozwijania pasji i wielu kolejnych sukcesów. Także Lubuski Kurator Oświaty Pan Radosław Wróblewski złożył stypendystom gratulacje i życzył dalszej, owocnej pracy.

Idea Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest moim zdaniem wspaniałym pomysłem. Świadomość tego, że można otrzymać stypendium motywuje do nauki. Poza tym wyróżnienie spośród tak wielu uczniów daje, oprócz korzyści finansowych, także wielką satysfakcję osobistą. Stypendium, które otrzymujemy, możemy wykorzystać w dowolny sposób, np. ja przeznaczę je na rozwijanie swoich zainteresowań.

Stypendystka Marta G.