II Lubuski Sejmik Młodzieżowy

„Jednostka nie zerem, a siłą wystarczy tylko chcieć” II Lubuski Sejmik Młodzieżowy

Dnia 21 września 2015 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, odbył się II Lubuski Sejmik Młodzieżowy, na który zaproszeni zostali także uczniowie naszej szkoły. W obradach Sejmiku wzięło udział troje uczniów Liceum Ogólnokształcącego: Krystian Frelka (3J),Wiktoria Piwińska (3DF) i Bartosz Hołyński (3DF)  wraz z opiekunem Panem Ireneuszem Materyńskim.

W pierwszej części organizatorzy przeprowadzili quiz mający na celu sprawdzenie wiedzy młodych radnych na temat Unii Europejskiej. Pytania dotyczyły różnych dziedzin: geografii, polityki, kultury itp. Kolejnym punktem programu było wystąpienie Marszałka Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Polak oraz Przewodniczącego Sejmiku Pana Czesława Fiedorowicza, którzy przybliżyli funkcjonowanie struktur sejmiku, jego kompetencje i zadania. Następnie przewodniczący otworzył Sesję II Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego. W obradach jako radny uczestniczył Bartosz Hołyński, który w trakcie debaty nad tezą „jednostka nie zerem, a siłą wystarczy tylko chcieć”, przedstawił stanowisko klubu radnych sejmiku „czarnych”, którego był sprawozdawcą. W ostatnim etapie debaty każdy z jej uczestników mógł zgłosić wnioski i interpelacje, do których odnosił się Przewodniczący Pan Fiedorowicz. Po zakończeniu sesji, wszyscy otrzymali  pamiątkowe upominki.