Modernizacja
kształcenia zawodowego

Rozwój szkolnictwa zawodowego
Droga do wicemistrzostwa województwa lubuskiego w piłce siatkowej dziewcząt

W pierwszej fazie rozgrywek dziewczęta naszej szkoły spotkały się z reprezentacją ZS Witnicy oraz ZS Kamienia Małego w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży. W obu meczach, dziewczyny odniosły zwycięstwo pokonując dziewczęta z Witnicy 2:0, oraz z Kamienia Małego, również 2:0. To zwycięstwo pozwoliło nam na zakwalifikowanie się do zawodów rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwsze mecze na szczeblu rejonu odbyły się w Gorzowie Wlkp. Gdzie spotkały się 3 drużyny: II LO Gorzów, LO Drezdenko oraz ZS Kostrzyn. Z tej walki, nasze dziewczęta również wyszły zwycięsko , pokonując obie reprezentacje po 2:0 w setach, co pozwoliło nam na możliwość awansu do dalszego etapu w Drezdenku. W meczach półfinałowych uczestniczyły 4 zespoły: ZS Kostrzyn, ZS Drezdenko, LO Sulęcin oraz LO Starościn. Z tej fazy rozgrywek awansowałyśmy do finałów LOM, pokonując Drezdenko i Starościn po 2:0.

15 kwietnia 2015r. w hali ZS w Kostrzynie odbyły się finały LOM, w których brały udział reprezentacje Sulechowa, Nowej Soli, Drezdenka oraz Kostrzyna. Po zwycięskim pierwszym meczu z Drezdenkiem 2:0, uzyskaliśmy możliwość gry o 1 miejsce z dziewczętami z Sulechowa. Serca oraz woli walki nam na pewno nie zabrakło. W I secie nasza drużyna uległa 25:19, jednak w kolejnym walka była ogromna. Nasz ZS trzykrotnie miał piłkę setową, jednak dziewczęta niestety przegrały tego seta 29:27. Ten wynik pozwolił nam na zdobycie historycznego tytułu wicemistrza województwa lubuskiego w piłce siatkowej dziewcząt.

W składzie reprezentacji naszej szkoły zagrały: Lidia Kornas (kapitan), Aleksandra Bąk, Paulina Wrońska, Karolina Kęsek, Klaudia Gruszecka, Iga Jaśkiewicz, Paula Żukowska oraz Oktawia Wojtala (libero).