PIERWSZY ETAP XV. EDYCJI KONKURSU JĘZYKOWEGO „POKAŻ NAM JĘZYK” ZAKOŃCZONY…

Dnia 26 marca 2015r. w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinale konkursu "Pokaż nam język".

Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 99 pytań zamkniętych oraz 1 pytania otwartego. Tematyka pytań dotyczyła zarówno znajomości środków językowych oraz struktur gramatycznych, jak również wiedzy ze znajomości kulturoznawstwa.

Po napisaniu testu młodzież wzięła udział w prelekcji znanego bloggera, a nastepnie ogłoszono wyniki zmagań. Ku ogromnej radości  nasi zawodnicy uplasowali się na czołowych lokatach i dwoje z nich zakwalifikowało się do debaty finałowej – Adrian Nasarzewski 1M (język angielski) oraz Daniel Paszkowski 3TL(język niemiecki).

Temat dyskusji brzmiał "Jak wyglądasz,czy co masz w środku? Co buduje  twoja wartość wśród rówieśników?"Obaj reprezentanci wypadli bardzo dobrze i zajęli w finale odpowiednio 5-te (na 100 uczestników) i 4-te (na 40 uczestników) miejsca.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaakcentowali swoją obecność w tym konkursie i udowodnili tym samym, iż na szczeblu wojewódzkim konkursu językowego mają szanse na zdobywanie  największych laurów.

Organizatorzy:
E. Karanikas
A. Bogusz-Kmieć

Dnia 12 marca 2015r. w Zespole Szkół odbył się I. etap konkursu językowego „Pokaż nam język”. Organizatorami jubileuszowej edycji konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe.

W tym roku 45 uczniów przystąpiło w rywalizacji indywidualnej do testu online

(w języku angielskim lub niemieckim), który składał się z 40 pytań.

Uczniowie zakwalifikowani do kolejnego II. etapu (półfinału):

1. WERONIKA SKOK
2. ADRIAN NASARZEWSKI
3. PRZEMYSŁAW JUREWICZ
4. MIROSŁAW MOCZULSKI

Język niemiecki
1. DANIEL PASZKOWSKI
2. ALFRED AGAPITOV

Półfinał ( i finał) odbędzie się 26 marca 2015r. w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!
Zwycięzcom życzymy sukcesów