Projekt zawodoznawczy w języku niemieckim

Jednym z elementów podnoszenia jakości kształcenia zawodowego jest współpraca szkoły z pracodawcą. Wychodząc temu naprzeciw uczniowie klasy 3B1B realizowali, w ramach lekcji języka niemieckiego, projekt zawodoznawczy "Reklama firmy".

Głównymi działaniami planowymi podczas realizacji projektu były  lekcje języka niemieckiego, skierowane na poznanie słownictwa branżowego z różnych dziedzin. Uczniowie pracując w grupach oraz indywidualnie, projektowali reklamę firmy, w której odbywają praktyki zawodowe, przechodząc przez wszystkie etapy procesu tworzenia reklamy. Poznane na lekcji słownictwo i jego praktyczne wykorzystanie, skierowane było na  ocenę własnych możliwości, a sam projekt pozwolił uczniom na realną ocenę własnej pomysłowości, innowacyjności, zaangażowania.

Poziom wszystkich prac był bardzo wysoki. Komisja Konkursowa w składzie: Monika Kardas – kierownik szkolenia praktycznego oraz Władysława Kłaptocz – nauczycielka języka niemieckiego, stanęła przed trudnym wyborem. W rezultacie I miejsce przyznano Marcinowi Burzyńskiemu za promocję firmy Teleskop Sp. z o.o., II miejsce otrzymują uczniowie promujący firmę Stenqvist Poland Sp. z o.o. - Kacper Klimek, Ksawery Rupniak, Łukasz Nowacki, natomiast III miejsce zdobyli uczniowie reklamujący firmę Restauracja ,,Lavi” - Serhii Kalashnyk, Tatiana Kucher, Katarzyna Kusz, Damian Wnukowski.

Wyróżnieni uczniowie zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez firmy: TELESKOP Sp. z o.o., STENQVIST Poland Sp. z o.o., Restauracja ,,Lavi” Monika Juszkiewicz, których przedstawicieli mieliśmy zaszczyt gościć na „Koncercie kolęd”. Dyrektor Szkoły pan Leszek Naumowicz wręczył zwycięzcom dyplomy oraz podziękował firmom za wsparcie w realizacji ww. przedsięwzięcia.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Władysława Kłaptocz