Byliśmy gospodarzami Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego

22 listopada 2018 r. Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą był gospodarzem kolejnej już edycji Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. W zmaganiach językowych młodzież naszej szkoły miała okazję skonfrontowania swojej wiedzy z rówieśnikami  z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym oraz z Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy.

Turniej językowy -  w formie pisemnego testu, pozwolił uczestnikom nie tylko zweryfikować swoje umiejętności, lecz także wprowadził element zdrowej rywalizacji i zachęty do doskonalenia  języka niemieckiego.

Podczas pracy Komisji Konkursowej na uczestników czekał słodki poczęstunek, goście zaś zostali zaproszeni do zwiedzania budynku naszej szkoły.

Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp., pełniące patronat honorowy nad konkursem, ufundowało zwycięzcom nagrody.

Z przyjemnością informujemy, iż po wyrównanej walce w części pisemnej testu (I miejsce ex aequo: Karolina Czarnecka – 3J,  Katarzyna Grzyb - 3J, Nikola Matuszczak - 1BC,      Roksana Wojtczak - 3BC) i dodatkowym ustnym egzaminie rozstrzygającym, do etapu międzypowiatowego w kategorii liceum zakwalifikowały się uczennice Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą:

I miejsce - Katarzyna Grzyb kl. 3J
II miejsce - Nikola Matuszczyk  kl. 1 BC
III m – Karolina Czarnecka  kl. 3J

Zaszczytny tytuł finalisty w kategorii technikum zdobył uczeń Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą – Jakub Bakalarz kl. 1TL – 3 miejsce

Gratulujemy zwycięzcom, którzy już 7.12.2018 r. w Wałczu wystartują w finale konkursu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział we współzawodnictwie.

Organizatorzy:
Elektra Karanikas