Wycieczka na Targi Edukacyjne

Dnia 29 maja 2018r. uczniowie drugich klas liceum ogólnokształcącego wraz z opiekunami  p. E. Karanikas i p. A. Bogusz-Kmieć udali się do Frankfurtu nad Odrą na Targi Edukacyjne VOCATIUM.

Po przyjeździe otrzymaliśmy harmonogram spotkań z doradcami. Nasza grupa miała zaplanowaną rozmowę z doradcami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Oprócz tego mogliśmy przyglądać się innym stanowiskom i wykazać się znajomością języka niemieckiego lub angielskiego podczas rozmów z doradcami niemieckich szkół. Przedstawiciele szkół w Regionie Odry bardzo interesująco i obszernie opowiadali nam o tym, czym się zajmują i jakie warunki należy spełnić, aby rozpocząć naukę w systemie dualnym w Niemczech. Mieliśmy dużo pytań i z zainteresowaniem wysłuchiwaliśmy rad dotyczących doboru studiów.

D. Ładnowski (klasa 2BC)